Повна промова Дональда Трампа на інавгурації: текст (відео)

0
1186

Новий американський лідер пообіцяв об’єднати країну і зробити її ще сильнішою

Дональд Трамп сьогодні, 20 січня, офіційно вступив на посаду нового президента США. Під час інавгурації він виголосив промову, в якій пообіцяв об’єднати Америку і відновити її міць.

Повний текст інавгураційної промови Трампа:

“Ми громадяни Америки. Зараз ми об’єдналися і зробили роботу з відбудови та відновлення її сили для всіх людей. Разом ми будемо визначати курс Америки і курс світу на багато-багато років. Ми будемо стикатися з викликами, з тяжбою. Але ми все зробимо. Кожні 4 роки ми збираємося тут, на цих сходах, щоб мирно передати владу. І ми вдячні президенту Обамі і першій леді Мішель Обамі за їхню допомогу під час процесу переходу. Вони були прекрасні. Спасибі.

Сьогоднішня церемонія має особливе значення, тому що сьогодні ми не просто передаємо владу від однієї адміністрації іншій, або від однієї партії іншій – ми передаємо владу з Вашингтона, округ Колумбія, і повертаємо вам, народ
Дуже довго невелика група в столиці насолоджувалася усіма бонусами, а люди платили за це ціну. Вашингтон розквітав, але не ділився зі своїм народом багатством. Процвітали політики, але робочі місця скорочувалися і заводи закривалися. Вищі класи захищали себе, а не громадян нашої країни. Їхні перемоги не були вашими перемогами. Їхні тріумфи не були вашими. Поки вони святкували тут, у столиці, вам мало що було святкувати всім сім’ям, які страждають по всій країні.

Все це зміниться з цього дня. Саме тут. Цей момент – момент. Він належить вам. Він належить усім, хто прийшов сюди, і всім, хто дивиться нас по всій Америці. Це ваше свято. Сполучені Штати Америки – ваша країна.

Те, що має сенс, – не те, яка партія контролює уряд, а те, що народ контролює уряд. 20-е січня 2017-го року увійде в історію як день, коли люди стали власниками цієї країни знову. Забуті чоловіки і жінки нашої країни не будуть забутими. Всі зараз чують вас. Ви приїхали сюди, щоб стати частиною історичного руху. Цього світ не бачив ніколи раніше.

У центрі цього руху – ключова упевненість, що народ існує для того, щоб служити собі. Американцям потрібні хороші школи, безпечні райони та хороші робочі місця. Це справедливо, це розумно. Ці вимоги – вимоги праведних людей. Але для багатьох наших співвітчизників реальність відрізняється. Є бідність. Заводи проржавіли – і вони нагадують нам могильні камені. Освітня система не надає освіту нашій молоді, не надає їм знань. Злочинність, банди, наркотики забрали багато життів та пограбували нашу країну. Ця американська різанина припиниться прямо тут і зараз.

Ми єдиний народ. Їхній біль – наш біль, їхні мрії – наші мрії. Їхні успіхи стануть нашими успіхами. У нас спільне серце, спільний дім, спільне майбутнє. Присяга, яку я дав сьогодні, – це присяга вірності всім американцям.

Багато десятиліть ми надавали гроші іноземним виробникам, а не американським. Ми давали субсидії іншим країнам, дозволивши прийти в занепад нашим військовим силам. Ми захищали кордони інших країн і не захищали свої власні межі.

Ми витратили трильйони доларів за кордоном, в той час, як інфраструктура Америки розпадається на частини. Ми збагатили інші країни, однак багатство, сила і впевненість нашої країни розсипалися і зникли за обрієм. Один за одним закривалися заводи. Вони навіть не подумали про мільйони й мільйони американських працівників, які залишилися без роботи. Багатство нашого середнього класу зникло, а потім було перерозподілено по всьому світу. Але це в минулому. Зараз ми дивимося в майбутнє.

Сьогодні ми зібралися тут – і ми хочемо, щоб нас почули в кожному місті, в кожній іноземній столиці та в усіх коридорах влади. З цього самого дня буде нова стратегія, яка буде керувати нашою країною. З цього дня буде Америка насамперед. Америка перш за все! Кожне рішення про торгівлю, податки, імміграцію, закордонні справи буде зроблено на користь американських робітників і американських сімей. Ми повинні захищати наші кордони від інших країн, які викрадають наші компанії і знищують наші робочі місця.

Захист призведе до великого процвітання і великої сили. Я буду боротися за вас кожним м’язом свого тіла і ніколи не підведу вас. Америка знову почне перемагати. Перемагати, як ніколи раніше. Ми повернемо наші робочі місця, повернемо наші кордони, повернемо наше багатство і повернемо наші мрії.

Ми побудуємо нові дороги, шосе, мости, аеропорти, тунелі, залізницю по всій нашій прекрасній країні. Ми повернемо наших людей на дороги і відбудуємо країну американськими трудовими ресурсами, американськими руками. Ми будемо дотримуватися двох правил: купуй американське і наймай на роботу американців. Ми хочемо встановлювати добрі стосунки з іншими країнами світу. Але право кожної нації – піклуватися, насамперед, про власний інтерес. Ми не хочемо нав’язувати наш спосіб життя нікому. Але нехай він сяє, як ми будемо сяяти, – і кожен зможе брати з нас приклад.

Ми посилимо старі альянси і створимо нові альянси. Ми об’єднаємо цивілізований світ проти радикальних ісламських терористів. Ми знищимо їх повністю, зітремо з лиця землі. В основі нашої політики – повна вірність США. І з вірності до країни ми знову дізнаємося про вірність один одному. Коли відкриваєш душу патріотизму, не залишається місця упередженням. Як говорить нам Біблія, як це добре і приємно, коли Божий народ живе в єдності. Ми повинні чесно говорити про свої думки, сперечатися про те, в чому у нас немає порозуміння, але завжди залишатися єдиними. Якщо США будуть єдиними, Америку не можна буде зупинити.

Не потрібно боятися. Ми захищені – і нас завжди будуть захищати. Нас завжди будуть захищати великі жінки і чоловіки, наші військові і наші поліцейські, наші правоохоронні органи. Але перш за все нас буде захищати Бог.

В кінці давайте добре подумаємо і помріємо. Ми розуміємо, що народ живий, тільки якщо він прагне до більшого. Ми не будемо миритися з політиками, які постійно говорять і нічого не роблять, постійно скаржаться – і палець об палець не вдарять. Час порожніх розмов закінчився – зараз час діяти.

Не дозволяйте нікому говорити, що це неможливо. Адже у нас є дух Америки. Ми не здамося – і країна буде процвітати знову. Ми бачимо народження нового тисячоліття. Ми хочемо звільнити землю від хвороб і направляємо промисловість і технології майбутнього. З’явиться нова національна гордість – і вона затягне наші відмінності. Пам’ятаємо, що ніколи не забудуть наші солдати: не важливо, який у нас колір шкіри – чорний чи білий, в наших жилах тече однакова червона кров патріотів.

Ми всі маємо однакові свободи і поважаємо американський прапор. Коли народжуються діти – у Детройті чи Небрасці – вони дивляться на одні й ті ж зірки і мріють про одне й те ж. І в них є життя одного і того ж Всевишнього Творця.

Так що звертаюся до всіх американців: у великих і маленьких містах, у гірській місцевості, від океану до океану. Почуйте: ви ніколи не будете забутими знову. Ваш голос, ваші надії і ваші мрії будуть визначати наш американський курс. І ваші мужність і любов завжди будуть вказувати нам шлях. Разом ми зробимо Америку знову сильною, повернемо Америці багатство, повернемо Америці гордість, повернемо Америці безпеку. І так, разом ми зробимо Америку знову великою! Боже, благослови Америку!”, – сказав Трамп.