Як ви визначаєте свою зону комфорту? У словнику вказано, що це місце, де «ви почуваєтеся комфортно, а ваші здібності не перевіряються». У другому визначенні зона комфорту — це місце, де «вам не потрібно робити нічого нового чи кардинально іншого».

Ми всі чули вказівку вийти із зони комфорту. Але що це означає? Це звучить як легка фраза, яку можна розповісти, але іноді поради легше дати, ніж прийняти.

На щастя, я дізнався дещо про свободу, яка приходить від спроби отримати щось нове, виходу за рамки та обмеження, які іноді накладаються самостійно. Я хотів би поділитися тим, чого я дізнався, і можливостями, які спочатку здалися незручними, але принесли мені радість, хвилювання та вдосконалення.

Отримання нового досвіду може зробити більше ніж ви очікуєте, збагатить ваше життя та ділову кар’єру. Ці нові враження можуть змінити ваше життя та напрямок вашої кар’єри.

Як вийти із зони комфорту

Давним-давно я був помічником завідуючого складом. Це була робота, яка добре оплачувалась і мала графік з 9 до 5 без роботи у вихідні. Мій начальник був дуже приємним чоловіком, який дуже добре ставився до всіх співробітників.

Компанію продали, і ми всі втратили роботу.

Це була одна з найкращих речей, які коли-небудь траплялися зі мною.

З моменту навчання в коледжі я працював на роботах, пов’язаних зі складуванням, доставкою та отриманням. Я був хороший у цьому. Але я не можу сказати, що мені це колись дуже подобалося. Я використав вихідну допомогу, щоб купити рюкзак та інше спорядження, а потім провів три місяці в поході. Чи є це саме тим «вийти із зони комфорту»? Після довгого планування я майже не пішов. Мені запропонували іншу роботу (іншу роботу на складі/відвантаженні).

Що робити? Прийняти роботу? Або піти в ліс? Коли я розмірковував над цим рішенням, ось що сказав мені мій найкращий друг: «Як ти будеш себе почувати, якщо цього не зробиш?»

Отже, ось ваш барометр. Чи є щось нове, що ви завжди хотіли спробувати, місце, яке ви завжди хотіли відвідати? 

Готовий? Ось кілька ідей, як вийти із зони комфорту та досягти нових справ.

1. Змініть свій розпорядок дня

Це легко, тому що він рясніє можливостями для змін. Вирушайте раніше, припаркуйтеся за кілька кварталів від роботи та прогуляйтеся.

Ходити для задоволення – це втрачене мистецтво, яке знову відкрили під час пандемії. Невелика прогулянка – чудовий спосіб провести обідню перерву.

Чи завжди ви дивитеся ранкові та вечірні випуски новин у визначений час? Пропустіть це. Використовуйте час, щоб почитати книгу або послухати музику. Спробуйте Book on Tape або Language Learning Tape під час подорожі.

2. Делегат/Наставник

Це може викликати у вас незручності. Чому ви не можете доручити частину своєї роботи співробітнику, чи не так? Чи не краще було б зробити це самому? Що робити, якщо працівник робить це неправильно? Що робити, якщо це спричиняє проблему?

Ви ніколи не дізнаєтеся, чи зможуть співробітники впоратися з новим завданням, якщо ви не дозволите їм спробувати. Нагорода може бути подвійною – ДВОЄ люди виходять із зони комфорту! Співробітник також піднімається і може спробувати щось нове. Як керівник або керівник групи, ви можете виявити, що делегування роботи — це те, що має «фактор страху».

Почніть з малого з легких завдань і додайте більше завдань співробітникам, коли ви почнете відчувати себе комфортно з їхніми навичками.

3. Дізнайтеся щось нове

У мене є дуже дорогоцінна народна гітара Fender, яка подорожувала зі мною кожного разу, коли я переїздив. Я не грав на ній близько 35 років. Одного разу я побачив, що місцевий центр мистецтв пропонує уроки. Імпульсивно я зареєструвався. Було чудово відновити зв’язок із цією стороною мене.

3. Дізнайтеся щось нове

У мене є ця дуже дорогоцінна народна гітара Fender, яка приходила зі мною кожного разу, коли я рухався. Звичайно, я не грав у неї близько 35 років. Одного разу я побачив, що місцевий центр мистецтв пропонує уроки. Імпульсивно я зареєструвався. Було чудово відновити зв’язок із цією стороною мене.

Навчитися грі на музичному інструменті – чудовий варіант для нового досвіду, але є багато іншого. Покататися верхи, побудувати модель літака чи автомобіля, взяти курси в місцевому коледжі. Спробуйте незнайоме місце для відпочинку на вихідних або відпустки.

4. Одна приємна річ/волонтер

У моєму районі я не міг не помітити зміни, які вносяться до колишнього занедбаного, звичайного будинку. Пару разів я бачив молоду пару, яка працювала у дворі, де вони розставили клумби і до дверей поставили нову доріжку.

Я дізнався їх імена і отримав одну з тих чистих вітальних листівок. Я написав їм невелику замітку, просто сказавши, що було приємно бачити, як будинок перетворюється. Це було всього пару рядків, і я його не підписував. Мені було приємно це робити, і я сподівався, що їм сподобається похвала.

Намагайтеся щодня робити для когось одну приємну річ. Це не повинно бути секретом – робити щось для іншої людини дійсно приємно. Найкраще, якщо ви зможете зробити це анонімно. Ви також можете присвятити частину свого вільного часу волонтерству, навіть якщо це лише в незначній мірі. Ви можете відвідати когось у будинку престарілих або вигуляти собак у притулку для тварин. Допоможіть прибрати міський парк чи кладовище.

Я б припустив, що кожна некомерційна організація хотіла б, щоб у неї було більше волонтерів, і кожна має адресу електронної пошти. Не думаєте, що у вас немає відповідних навичок? Ви можете бути здивовані. Забудьте про те, що вам незручно, і установіть контакт.

5. Фізичні зміни, психічні зміни

Щоб вийти із зони комфорту, ви можете зробити фізичні зміни, наприклад, розпочати фітнес-програму та план дієти (за вказівкою лікаря). Іноді цей стрибок із зони комфорту є великим – зробіть перший крок, записавшись на прийом до свого лікаря та звернувшись за порадою.

Фізичні вправи можуть покращити ваше психічне здоров’я. Щоб ще покращити своє психічне здоров’я, відключіть його від новин, шуму та електроніки. Навіть якщо ви відключитеся лише на одну годину, спокій, який ви отримаєте, вартий того, щоб відключитися. Ви можете виявити, що вам так подобається, що ви будете робити це щодня.

6. Обличчя зі страхом

Я завжди кидався в ніч перед уроком виступу. Я цього боявся. У вчителя була ця улюблена вправа, яку я ненавидів.

Вона писала теми на маленьких клаптиках паперу і клала уривки в капелюх. Вона прогулювалася по проходах і зупинялася біля студента, який вибирав аркуш паперу. Якби ви були жертвою, я маю на увазі, студентом, ви б тоді підійшли до класу, подивилися на свою тему і виголосили трихвилинну промову.

А потім почалася дивна річ, коли я виходив із зони комфорту три дні на тиждень. Ну, я звик. Я виявив, що зони комфорту — це кумедні речі – речі, яких ви боялися, стали речами, які були вдома в зоні комфорту.

Публічні виступи – це те, чого більшість з нас боїться. Але щоразу, коли я вставав перед класом, я ставав кращим. Я все ще нервуюся, якщо мені доводиться виступати перед великою групою, але зіткнення зі страхом публічних виступів у цьому порівняно невеликому (30 учнів) класі заклало основу. Якщо від думки поговорити з групою ваші коліна стукають, почніть з малого.

Чи є інші страхи, які заважають вам вийти із зони комфорту? Один із способів подолати ці страхи — скласти списки «Найгірше, що могло статися» і «Найкраще, що могло статися».

Як давно сказав мій мудрий друг: «Як ти будеш себе почувати, якщо цього не зробиш?» Зосередьтеся на найкращих речах, які можуть статися, якщо вам вдасться зіткнутися зі своїм страхом. Прийміть те, що найгірші речі, які можуть статися, можуть бути не такими вже й поганими.

7. Вийдіть звідти

А ви пробували незвичайний рецепт? Ви створили свої думки про сезон чи подію свого дня? Ремонтували свій офіс, будинок чи задній двір?

Оприлюднить це для громадського резонансу! Опублікувати особисте досягнення чи подію може бути складним, якщо ви боїтеся негативної реакції. Зробіть крок і отримуйте відгуки, хороші та погані. Кожен «лайк» змусить вас посміхнутися.

8. Підвищте свою гру

Ви коли-небудь чули пораду про те, як (якщо ви граєте в теніс) завжди потрібно грати в теніс з тим, хто є кращим гравцем, ніж ви? Це справедливо в багатьох сферах нашого життя та кар’єри.

Подумайте, де ви хочете бути у своїй кар’єрі. Можливо, ви вже знаєте або знаєте про людей, які перебувають у цьому місці. Якщо ви хочете бути успішними, як вони, чи не варто вам спілкуватися з успішними людьми?

Щоб потрапити туди, куди ви хочете бути, зверніться до того, кого ви поважаєте. Найпростішим способом може бути отримання адреси електронної пошти людини. Запитайте, чи можете ви запланувати коротку зустріч, щоб отримати відгук та поради щодо вашого поточного шляху.

9. Одиночний крок

Раніше я працював з хлопцем, який щодня під час обіду говорив про те, що все, що він хоче, — це хатинка в лісі. Наскільки мені відомо, він ніколи нічого не робив щодо цього бажання. Наприклад, він не почав відкладати 10 або 25 доларів на тиждень для досягнення цієї мети.

Кажуть, що найдовша подорож починається з одного кроку, і це правда. У людей може бути мета пробігти марафон, але оскільки ця дистанція настільки складна, вони не починають.

Якщо у вас є ціль і розбити її на здійсненні сегменти, які потім ви почнете виконувати, ваше ставлення зміниться. Ви зможете позитивно думати про цю мету, тому що ви рухаєтеся до неї.

Часті запитання (FAQ)

Мені часто задавали прості запитання про роботу поза зоною комфорту, і ось кілька відповідей.

Яке визначення зони комфорту?

Зона комфорту – це місце, де ви відчуваєте себе комфортно, а ваші здібності не перевіряються. Іншими словами, зони комфорту – це комфортні, безпечні способи існування та роботи, як правило, у встановленій рутині.

Чи важко вийти із зони комфорту?

Так, може бути важко вийти з зони комфорту. Страх тримає нас замороженими, але, як і все, страх стає звичкою. Визначте найгірше, що може статися, і найкраще, що може статися. Зосередьтеся на цих найкращих речах, і вам буде легше уникнути комфорту зони.

Що поганого в тому, щоб залишатися в зоні комфорту?

Немає нічого поганого в тому, щоб визнати, що вам подобається комфортно, і для цього є час і місце. Але ви також любите азарт? Якщо ви хочете робити речі по-новому, ви захочете вийти за межі встановленої самостійно рамки.

Не бійся. Дізнайтеся, що може запропонувати життя. Дійте!