Плани Маска імплантувати штучний інтелект в мозок перетворить людей в роботів

0
1120

Допомогти паралізованій людині управляти комп’ютером або смартфоном силою думки, безумовно, блага мета. Над цією можливістю працює засекречений стартап Ілона Маска Neuralink. Але звідси недалеко до точки неповернення — коли тканини мозку почнуть замінювати електронікою.

Одна з цілей компанії Neuralink – розробка мікрочипів для паралізованих пацієнтів, які будуть імплантовані їм в мозок для управління смартфонами та комп’ютерами силою думки. В майбутньому, ця технологія дозволить людям з обмеженими можливостями бути більш незалежними. Однак скептики налаштовані не дуже оптимістично і бачать в імплантуванні штучного інтелекту в мозок людей більше небезпеки, ніж потенціалу.

За задумом вчених, крихітні процесори будуть з’єднуватися з мозком за допомогою «ниток» шириною близько 4-6 мкм. Це дозволить записувати інформацію, досліджувану нейронами мозку та передавати її через спеціальний додаток в смартфон або комп’ютер.

Критики стурбовані, що досліди вчених зайдуть надто далеко і технологія покладе край розуму в його нинішньому значенні.

Когнітивний психолог Сюзан Шнайдер стверджує, що якщо вчені почнуть також замінювати й функціональні тканини мозку, то для людства це стане своєрідною точкою неповернення.

«Одна справа, якщо мова йде про 15% заміні й вже інше, якщо чіпи будуть замінювати понад 75% тканин мозку», заявив філософ Дерек Парфіт.

Очевидно, що технологія потенційно може розширити можливості людського інтелекту за допомогою впровадження інтелекту штучного, однак ці та інші питання поки залишаються відкритими. І на даний момент незрозуміло, хто та яким чином буде визначати допустимі масштаби таких маніпуляцій.

Тим часом, розробники стверджують, що їхня технологія мінімізує ризики для мозку, які можуть виникнути після імплантації. В майбутньому, як сподіваються автори, новий нейроінтерфейс дозволить лікувати такі хвороби як епілепсія, параліч та багато інших.

Нагадаємо, що зовсім недавно, стартап Ілона Маска Neuralink вперше представив публіці результати своїх розробок. На прес-конференції в Сан-Франциско фахівці компанії розповіли, як просувається робота над прототипом надлегкого нейроінтерфейсу, який зможе об’єднати мозок людини та комп’ютер.