Казус Цукерберга. Чому Україна робить все правильно, подаючи на Росію до суду

0
1275

По всій видимості, у менеджерів Facebook з’явилися формальні підстави для заборони більшості пропагандистських ресурсів Кремля.

Днями Facebook забанив більшу частину акаунтів пропагандистських ресурсів Кремля типу “русвесни”. Сторінки закрили в звичайному для FB дусі, нікому нічого толком не пояснивши. Обмежившись лаконічним “ми не хочемо, щоб Facebook використовували для маніпуляції людьми”.

Сам факт того, що пропагандистські псевдо-ЗМІ потрібно банити, ні у одного розсудливої ​​людини ні викликає сумнівів. Але чому так довго думав Facebook, чому кремлівську пропаганду не прикрили в 2014 році, в зародку, коли інформаційна війна лише набирала обертів? Чому не “прибили” в 2015-му, коли під крики “їх там немає” російські танки стріляли на Донбасі? Що сталося, раз пропаганду вирішили забанити саме зараз?

Частина відповідей на ці питання дає минуле, менш масштабна зачистка пропагандистських ресурсів Кремля. У квітні FB заблокував акаунти РІА “Федеральне агентство новин”, “Економіка сьогодні”, “Політика сьогодні”. Ці медіа активно висвітлювали бої на Донбасі і в Сирії, природно, дуже однобоко.

Як з’ясували журналісти російського РБК, згадані вище ресурси були тісно пов’язані з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним, що знаходяться під санкціями США і належить йому “фабрикою тролів”. “Фабрика тролів” – це зібрані в будівлі колишнього пітерського заводу сотні людей, які ведуть фейковий акаунти і лобіюють необхідні Кремлю ідеї в соцмережах.

Пов’язані з Пригожиним сторінки набули популярності саме за рахунок розкрутки їх новостей працівниками “фабрики тролів”, попросту кажучи – фейковий акаунтами. По всій видимості, зараз службі безпеки Facebook вдалося відстежити схожу схему для більшості пропагандистських ресурсів Кремля і у менеджерів соцмережі з’явилися формальні підстави для їх заборони.

Можна припустити, що для Facebook було дуже важливо наявність формальних доказів порушень умов використання сервісу. Можливо, це пов’язано з безперервними спробами російського уряду заборонити Facebook.

Але для нас важливіше інше.

Логіка дій FB щодо російських ресурсів дає можливість зрозуміти логіку вибудовування взаємин західної цивілізації з “русміром” в цілому

З одного боку, для Заходу Росія – цінний економічний партнер, втрачати якого дуже не хочеться. Але з іншого – цей партнер часом творить таке, на що закрити очі і ігнорувати не можна. Нанесений репутації шкоду може виявитися катастрофічним. Тому всі намагаються не робити різких кроків, але те, що відбувається в РФ беруть “на олівець”.

І коли не помічати того, що відбувається вже ніяк не можна, слідують різкі кроки, які необізнаному в тонкості внутрішньої кухні глядачеві здаються досить нелогічними і дивними.

Одним словом, подаючи на РФ в суди, змушуючи міжнародні структури брати “виражають заклопотаність” резолюції і не особливо працюють санкції, Україна все робить правильно. Рано чи пізно кількість переросте в якість і світ просто не зможе закривати очі на дії Росії.