Іншого Криму в них у рукаві нема

0
994

Росія – це дуже інертна штука, яка розкочегарюється нешвидко. Але що ми вже бачимо?

Перше – щодо можливої кримінальної справи і реального тюремного терміну для Навального. Ну це буде для влади самогубним кроком. Раніше-то йому шили кримінал за сфабрикованими економічними справами з метою дискредитувати його репутацію – ніьито, «точно так само щось крав як і всі».

А тут! Посадити за політичною справою в розпал протестів проти підвищення пенсійного віку! За організацію мітингів проти підвищення пенсійного віку! Ну блін. Не знаю, що там собі «кремлівські стратеги» придумали, але як видно за результатами виборів у регіонах, думати у них не завжди добре виходить.

Тож герой народної боротьби вже забезпечений (на тлі зливу всяких КПРФів), а інфраструктура Навального буде тепер уже працювати і без самого Навального. Тож профітів нуль, а проблеми влада створить собі великі.

Друге – тут ось багато мислителів почали писати, що «протести проти пенсійної реформи провалилися і нічого не дали». Ось у російської людини є така погана риса – вона прямо хоче все і відразу, а якщо не все і відразу, то це означає що «все провалилося». Але Росія так не працює. Росія – це дуже інертна штука, яка розкочегарюється нешвидко. Але що ми вже бачимо?

Ми бачимо наймасовіші протести після 2012 року, причому 1) безперервні, що тривають щотижня ось уже кілька місяців, 2) по всій країні, включно з невеликими провінційними містами, 3) за останні кілька місяців у протестах взяли участь в цілому сотні тисяч людей. Це нескладно порахувати, якщо просто скласти докупи всі мітинги по містах.

На цьому тлі – дуже болюче падіння рейтингів влади, яке вже транслювалося в чутливі поразки на виборах. І, найголовніше, тотальна втрата довіри, яку буде тепер вкрай складно повернути. Іншого Криму в них у рукаві немає, починати велику війну для влади самогубство, економіка в нинішній моделі рости не в змозі.

Володимир Мілов