Путін передав Україні ультиматум

0
746

Кремль кинув всі сили на те, щоб не допустити відділення української церкви від Москви.

У Кремлі відчули, що Україна як ніколи близька до отримання автокефалії УПЦ. Для Москви це – кінець імперії, другий майдан. Допустити припинення існування фсбшної гілки православ’я, структури, яка сприяла анексії Криму, війні на Донбасі, та ідеологічно є зброєю проти України, в Москві ніяк не можуть.

Тому зусилля будуть прийняті безпрецедентні, щоб цього не допустити. Напевно, зараз літаки з грошима літають в різні православні церкви, які братимуть участь в голосуванні. Але найважливіший крок, на який пішов Кремль – це прямі загрози Україні.

Не всі звернули увагу на заяву одного з наглядачів Путіна в Україні Вадима Новинського: “Якщо церковний розкол буде легітимізувати, велика ймовірність розвалу країни, громадянської війни на релігійному грунті. Вона буде в кожному місті, кожному селі, за кожен храм”.

Вустами Новинського Путін передав ультиматум Україні: “Якщо українська церква буде відділена від Москви, я вам влаштую громадянську війну”.

Що насправді нам повідомив Новинський? Те, що в Україні будуть здійснені провокації в момент імовірного отримання Томосу на автокефалію – підпали церков, імітація нападу націоналістів, теракти, криваві бійки, можливо, вбивства. Тобто “православний цар і помазаник Божий” загрожує українцям новою широкомасштабною агресією в ім’я порятунку православ’я. Спасибі Новинському, що нам це все так доступно, пояснив простою мовою.

Одна ув’язнена концтабору Майданек (табір смерті Третього рейху на околиці польського міста Любліна – ред.) у відповідь на питання, що вона для себе вважає головним уроком війни і Голокосту, сказала: “Якщо хтось говорить, що хоче вбити тебе, вір йому”.

Я вірю панові Новинському і сподіваюся, що йому вірять і українські спецслужби, і український політикум, і український президент, і всі українці.

На кону зараз без перебільшення майбутнє країни. Пана Новинського треба попросити з України, використовуючи всі законні методи, інакше він буде і далі підривати країну. Не можна сидіти склавши руки, інакше нас просто зжеруть.

У кримських татар на цей випадок є хороша приказка: “Якщо сусід росіянин, тримай сокиру гострою”.

Айдер Муждабаєв