Ідеальні вибори – це коли українець віддасть 5 тис. грн за право голосувати

1
911

Немає жодного прикладу в історії, коли сучасні держави були побудовані на загальному виборчому праві.

Про це в інтерв’ю каже Денис Бродський, колишній голова Національного агентства з питань державної служби, віце-президент компанії Miratech.

“У США спочатку право обирати мали тільки ті, хто володів п’ятьма акрами землі. Право бути обраним — якщо тобі належить 50 акрів. Партійна система вирощує еліту, яка на певному етапі розвитку суспільства готова передати виборчі права більшій кількості людей. В Україні право голосу повинно бути у тих, хто сплачує податки, виконує свої громадянські обов’язки.

Пенсіонери не мають голосувати. Вони позбавляють країну майбутнього.

Давайте пофантазуємо про ідеальні вибори. Кожен громадянин має отримувати п’ять тисяч гривень на свою банківську картку. У день виборів, якщо прийшов на голосування, він має віддати ці гроші державі. Або залишити їх собі і позбутися права голосу. Якщо я готовий віддати п’ять тисяч заради майбутнього, я роблю свідомий вибір. Також буде важче “наколядувати” голоси. Дуже багато гречки треба, щоб перебити ці гроші”, – зауважив експерт.

 • Олександр

  Вибори.
  Як потрібно змінити виборче законодавство ,щоб мати вплив на такі наслідки :
  Проблема – підкуп виборців.

  Наслідки.
  Політична корупція,грабунок національного бюджету,зубожіння населення,еміграція,війна,існування України,як незалежної держави.
  Пропозиція.
  Офіційно,коштом Державного Бюджету України викупити право голосу у деяких категорій громадян.

  Мова йде про громадян,що не являються платниками податків. Тобто,голосувати персонально,матимуть право виключно платники подаків. Більш того, ухиляння від волевиявлення матиме фінансові наслідки у вигляді збільшення податків на + 1% , що буде прямо зараховуватися на рахунок ЦВК.
  Таким чином, з виборчого процесу будуть виведені громадяни,які по ряду причин не можуть усвідомити в перспективі, наслідки своїх дій.

  А чи втратить така категорія громадян гарантоване Конституцією право вибору ?
  Ні ! не втратить!
  Технологічне вирішення проблеми.
  Після офіційного оголошення від ЦВК про проведення виборів,певні категорії громадян мають право офіційно «продати» власний голос.Для цього їм у паспорті ставиться відмітка та вноситься до Реестру виборців.

  Громадяни отримують цільові кошти у розмірі 500 гривень та офіційно передають власне право голосу до державних виборщиків.

  Державні виборщики.
  Створити державну структуру,куди на конкурсній основі набрати кандидатів,що будуть обирати депутатів на виборчих дільницях на підставі делегованих їм прав.
  Наслідки.
  Неможливість підкупу виборщика. Виборщик моніторить інформацію про всіх кандидатів з певної кількості виборчих округів,що знаходяться в різних регіонах. Але конкретну виборчу дільницю виборщик «отримає» в момент її відкриття для голосування. Восьми годин виборщику цілком досить,щоб в електронному вигляді ( без фізичної присутності) здійснити голосування за самого гідного кандидата.
  Статус виборщика дається на певний термін і є Державною таемницею.
  Технологічне вирішення проблеми.
  Створення закритого підрозділу при ЦВК і підзвітне ВР України за участі в роботі Комітету не менше трьох ГО.

  Виборча система.
  Скасувати мажоритарні округи та обирати депутатів за партійною приналежністю.
  Наслідки:
  Створимо самий потужній удар по політичній корупції.

  Ставши нардепом на мажоритарному окрузі,який,фактично, БПП,НФ йому «злили» цей пан почав процес особистого збагачення, користуючись можливостями.
  Пропозиція.
  Полягає в тому,щоб політичні партії несли фінансову відповідальність за всіх делегованих кандидатів,що будуть обрані за партійними списками.
  Технічне вирішення проблеми.
  Депутат,обраний за партійним списком, порушуючи діючий Регламент, дає підставу накладання фінансових санкців на політичну партію,яка його внесла до списку.

  Відсутність депутата на робочому місці в момент роботи ВР буде підставою накласти на політичну партію штраф у розмірі місячного грошового утримання народного обранця.
  Таким чином, безвідповідальний депутат може за час своєї каденції генерувати на політичну партію штрафні санкції у дуже,дуже великих розмірах.
  Політична партія не допускається до участі у наступних виборах до моменту повної оплати штрафів.
  Політична партія на власних конференціях,пленумах,з’їздах має право відкликати депутата будь-якого рівня,що не виправдав довіри цієї політичної сили та десридетує її,порушуючи Присягу нардепа.

  Вихід партій з сфери пливу олігархії.
  Проблема.
  Політичні партії не опікуються народом України,а натомість обслуговують олігархію.
  Наслідки.
  Тотальне зубожіння народу. Корупція. Накопичення капіталу за рахунок розкрадання державного бюджету та кредитів МВФ.
  Пропозиція.
  Змінити умови реєстрації кандидатів на виборні посади місцевого самоврядування.
  Осінні вибори 2015 року чітко показали,що анонсована центральними органами влади так звана ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, є просто черговим піар-ходом і жодного відношення до місцевої громади в реаліях життя – не має.
  Не змінивши принципів відбору кандидатів, вертикаль влади залишила стан речей прийнятний лише для неї ще на п’ять років та продовжує керувати всіма територіями з Киева в «ручному» режимі.
  На виборах влада знову делегувала на посади партійних функціонерів, що довели власну лояльність владній коаліції. При цьому їх ділові якості,як ефективних господарників,до уваги не беруться.

  Можливо,такий партійний резерв, складається з чудових громадян, патріотів. Маючи фінансову підтримку власної виборчої кампанії,вони виграють вибори,стають головами сіл,мерами містечок і формують в місцевих громадах підгрунття,лояльне до влади.
  Але тоді до чого тут децентралізація та місцеве самоврядування ?!!
  Кандидати на такі посади повинні бути зареєстровані та допущені до виборів виключно за однієї умови : КАНДИДАТ ПОВИНЕН МАТИ БІЗНЕС-ПЛАН РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ.
  Мешканці території мають обрати того кандидата,що запропонує самий перспективний план розвитку .

  Технічне вирішення проблеми.
  Громада вивчає та оцінює бізнес-плани кандидатів. Голосує на виборах та контролює діяльність адміністрації.
  100 днів діяльності = абсолютний імунітет
  180 днів діяльності = звіт
  1рік = звіт з правом громади оголосити імпічмент та нові вибори.
  Для реального розвитку місцевого самоврядування необхідно змінити чинне Законодавство України так,щоб :
  – 80% податків лишалося в громаді
  – Вся територія громади була підконтрольна місцевій раді
  – Адміністрація отримувала % з прибутку по підсумкам року від ведення успішної економічної діяльності.
  Це лише початок переліку з тих змін,що потребує реальна децентралізація.

  За таких умов будуть створені умови фактичного розвитку громад та територій. На посадах залишаться виключно розумні,чесні,працьовиті. Саме ті,що реально можуть розвивати державу.

  Наступного року…
  Треба поцікавитися у кожного успішного керівника його персональними політичними уподобаннями, яку політичну силу він підтримає,можливо є її членом,чи має намір приєднатися.
  В такий прагматичний спосіб ми виведемо партійне будівництво з сфери впливу олігархії та закладемо підгрунття до формування партійної системи від громади до керівництва партії. А не навпаки,як існує сьогодні.

  ОКРЕМІ ПРИНЦИПИ ПАРТІЙНОГО БУДІВНИЦТВА.
  Партійці,які,в перспективі, мають намір стати кандидатами в депутати, за три роки до виборів повинні подати заявку до політради та ЦВК. Такий термін цілком достатній для ґрунтовного дослідження відповідності данних внесених в Е-декларацію з фактичним станом майна громадянина.

  Единий виняток :
  Вивести з процесу партійної приналежності кандидатів у Президенти України. Така інформація повинна бути цідком таємною та бути виключно в юрисдикції відповідного підрозділу ЦВК, що протягом трьох років буде моніторити інформацію по кандидатах і приймати рішення що до їх офіційної реєстрації на чергових виборах.

  ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС.
  Запровадити можливість голосування через банківські системи.

  Там,де будуть функціонувати класичні виборчі дільниці при підрахунку голосів використовувати технологію сканування бюлетеня.

  Всі результати підрахунку голосів стануть відомі в режимі рального часу. Фальсифікація результатів – неможлива.
  Захист бюлетеня.
  Тілька два рівня.
  Це його номер та речовина,що дозволить датчику зреагувати на спробу винести документ за межі приміщення для голосування.
  Все що використовується сьогодні (14 рівнів захисту на папері) – неефективне і дозволяє маніпуляції.
  Зміни у ВРУ.

  Проблема.
  Діяльність Верховної Ради України слід кваліфікувати,як геноцид Народу України.
  Наслідки.
  Створення олігархічної форми правління державою,майнове розшарування суспільства в непристойних пропорціях, тотальне зубожіння населення,рівень життя – ганебний на теренах Европи.
  Пропозиція.
  Анулювати з першого ухваленого депутами ВР та всі подальші Закони України, якими передбачено надання пільг,преференцій депутатам діючої каденції.
  Кваліфікувати такі Закони, як політичний хабар від олігархії та повернути всі такі кошти до Державного бюджету України від всіх депутатів та їх спадкоємців.
  При цьому,житло,яке отримали депутати безкоштовно має бути оформлено для відшкодування його вартості – як безвідсотковий кредит на 20 років.
  Депутатство – це не професія. Це стан душі громадянина України.
  Тому, депутат має працювати виключно на посадовому окладі. Всі інші кошти,які депутати так щедро самі собі наділяли повинні бути повернуті народу України.
  Депутат має право зареєструвати законопроект про підвищення платні депутату до любих розмірів. Хоч 1 000 000 гривень за день роботи.
  Але для наступної каденції депутатів.
  Внести цей законопроект до Програми його політичної партії і з цією Програмою проводити передвиборчу агітацію та вигравати вибори.

  Помічники нардепів.

  Проблема.
  Помічники нардепів,отримають платню з Дербюджету України,але вони не обираються народом,а запрошуються на посаду по бажанню нардепа.
  Наслідки.
  Припускаю,що ,помічники нардепів обираються по самим різним критеріям,окрім професійних.

  Пропозиція.
  Закріпити помічників депутатів ВРУ за кріслами на постійній основі.
  Технологічне вирішення проблеми.
  Громадяни,які бажають отримати посаду помічника депутата ВР проходять конкурс.
  Депутат має право замінити любого з трьох штатних помічників на свою довірену особу.
  За умови,що довірена особа депутата на конкурсі покаже більш високий результат в тестах,ніж будь-хто зі штатних помічників.
  Депутат має безумовне,суверенне Право голосувати в сесійній залі так,як він вважає за необхідне.
  Регулярне голосування депутата,яке кардинально буде відрізнятися від рекомендацій підготовлених його штатними помічниками може бути підставою для пропозиції депутату надати письмову мотивацію його рішенням.
  Такі зміни теж сприятимуть втраті олігархією контролю над ВРУ.

  Механізм реалізації пропонованих змін до чинного законодавства України.

  1.Публічність матеріалу. Донесення його до широкого загалу.
  2.Обговорення та доповнення в самі стислі терміни = 10 днів.
  3.Загальнодержавний референдум.
  4.Паралельно до підготовки та проведення референдуму,почати роботу ВРУ по внесенню відповідних змін.
  Гарантія гарантій Гаранта – Майдан.