У ЄС прокоментували ухвалений закон про реінтеграцію Донбасу

0
241

Євросоюз сподівається, що дипломатичні зусилля для вирішення конфлікту продовжаться.

У Євросоюзі вважають ухвалений закону “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” внутрішньою організацією українських цивільних і військових структур. Водночас, там сподіваються на продовженні виконання зобов’язань у рамках Мінського і Нормандського процесів, повідомляє “Укрінформ” з посиланням на слова речниці ЄС.

“Цей закон стосується внутрішньої організації українських цивільних і військових структур у контексті конфлікту на сході України з огляду на майбутню реінтеграцію територій, які нині є непідконтрольними українському керівництву, – заявила речниця та додала. – Ми очікуємо, що дипломатичні зусилля у вирішенні конфлікту, зокрема у форматі “Нормандської четвірки” та Тристоронньої контактної групи, продовжуватимуться на засадах виконання усіх відповідних зобов’язань”.

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №7163 “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях”, згідно з яким Росія визнається країною-агресором, а за Україною визначається право на самооборону у відповідності зі ст. 51 Статуту ООН. За проект закону проголосували 280 народних депутатів.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що ухвалений парламентом закон про реінтеграції Донбасу створює умови для відновлення територіальної цілісності України в Донецькій і Луганській областях і посилює позиції українських військових у протидії збройної агресії Росії.

Детальніше про особливості нового законопроекту про деокупацію Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна “Особливий порядок законотворчості” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

dt.ua