Чи можна було відвернути війну в сучасній Європі?

0
669

Росія незмінна в одній своїй еволюції – експансії. І що більше доходів вона отримує, то активніше веде свою гібридну війну.

Джон Гербст, посол США в Україні у 2003-2006 роках

«Можливо, захід був занадто повільний у своїй реакції на події в Україні. Але Путін таких санкцій теж не очікував. На мою думку, не варто пов’язувати санкції виключно із перебування Ангели Меркель при владі. Бо навіть на Півдні Європи уже зрозуміли, наскільки небезпечним є Кремль після витівок Путіна в Каталонії».

Владімір Сокор, старший науковий співробітник Джеймстаун Фаундейшн:

«Коли Путін з природних причин зникне, серед західних політиків почнуться справжні перегони, щоби з’явитись перед новим російським лідером. Нам треба ще раз проаналізувати історію, адже після всіх, починаючи від Сталіна, увесь світ думав, що наступний лідер буде іншим».

Ярослав Грицак, історик, професор Українського католицького університету:

 «Чому провалилась революція в Україні у 1917 році? Україна була слабка і не було геополітичної підтримки, її покинули напризволяще. Багато істориків вважають, що основний урок з ХХ століття – не можна лишати напризволяще нещасливі нації та держави, бо це відіб’ється не дуже добре».

Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»:

«Росія незмінна в одній своїй еволюції – експансії. І що більше доходів вона отримує, то активніше веде свою гібридну війну».