Топ-5 найбільших інвестицій 2017 року в українські стартапи

0
1072

«Пошуковик» помилок, маркетплейс для геймерів та інші проекти сумарно залучили понад $158 млн

«У 2017 році обсяг приватних та венчурних інвестицій в українські IT-стартапи може зрости вдвічі порівняно з 2016-м», – припустив керуючий партнер AVentures Capital Андрій Колодюк на зустрічі з журналістами наприкінці грудня минулого року. Позаминулого року вітчизняні стартапи залучили $88 млн, у 2015-му – $132 млн. Точніші дані бізнесмен обіцяв повідомити в січні 2018 року. «Досі низка найбільших угод не розсекречена. Ми точно знаємо, що були дві інвестиції на десятки мільйонів доларів. Можливо, вони будуть розкриті в подальшому», – уточнив партнер Колодюка Євген Сисоєв. 

Grammarly

Топ-5 крупнейших инвестиций 2017 года в украинские стартапы

Рекордсменом не лише року, а й всієї історії фінансування українських стартапів став Grammarly. Безкоштовний додаток з перевірки граматики та стилістики у травні 2017-го залучив $110 млн інвестицій від американських венчурних фондів General Catalyst, IVP і Spark Capital.

Grammarly використовує технології штучного інтелекту для перевірки тексту на граматичні та стилістичні помилки. Додаток вже обслуговує близько 7 млн ​​користувачів. Його завантажили понад 10 млн разів з Chrome Web Store.

Стартап створили кияни Олексій Шевченко, Максим Литвин і Дмитро Лідер у 2009 році. Зараз штаб-квартира компанії знаходиться в Сан-Франциско (США), офіси є в Києві та Нью-Йорку. У компанії працюють понад 150 співробітників.

GitLab

Топ-5 крупнейших инвестиций 2017 года в украинские стартапы

$20 млн у жовтні 2017 року отримав сервіс для розробників GitLab. Провідним інвестором став GV (раніше Google Ventures). Аналогічну суму проекту вдалося залучити і у 2016 році від August Capital, Khosla Ventures і Y Combinator. Ще $1,5 млн у стартап інвестував американський актор Ештон Кутчер у 2015-му.

GitLab – це opensource-рішення для хостингу git-репозиторіїв. На відміну від GitHub, сервіс орієнтований на корпоративний сектор. Рішення дозволяє бачити, які зміни в код проектів вносять програмісти, іншим його учасникам. Рішенням вже скористалися близько 100 000 компаній, серед яких NASA, Intel і Uber.

Проект створив харків’янин Дмитро Запорожець у 2011 році. Штаб-квартира GitHub знаходиться в Сан-Франциско. У компанії працюють близько 140 співробітників.

DMarket 

Топ-5 крупнейших инвестиций 2017 года в украинские стартапы

Перший у світі блокчейн-маркетплейс з продажу предметів з віртуальних ігор залучив $11,5 млн на ICO в серпні 2017-го. Суму, яку проект мав намір зібрати – $1 млн, проект отримав за перші 17 хвилин ICO.

За даними розробників маркетплейса, щодня понад 2,3 млрд людей грають на різних платформах і пристроях. У 2016 році ігрова індустрія досягла $100 млрд доходу. «Тільки близько 4000 професійних гравців отримують прибуток від часу, проведеного в іграх. А 94% геймерів узагалі не беруть участі у світовій торгівлі. Наш сервіс дозволить гравцям з будь-якої гри на будь-якій платформі оцінювати свої віртуальні предмети, торгувати ними і обмінюватися один з одним. Блокчейн забезпечить 100% безпеку. Смарт-контракти реєструватимуть зміни власності та автоматично перераховуватимуть платежі», – пояснили співзасновники проекту.

Його створили фаундер платформи з торгівлі віртуальними предметами skins.cash Володимир Панченко і член ради директорів українського кіберспортивного клубу Na’Vi Олександр Кохановський на початку 2017 року. Маркетплейс запрацює у 2018 році, обіцяють автори.

PetСube

Топ-5 крупнейших инвестиций 2017 года в украинские стартапы

Один з найвідоміших у світі українських стартапів залучив ще $10 млн в жовтні 2017 року. Проект проінвестували венчурні фонди Almaz Capital, AVentures Capital і бізнес-інкубатор Y Combinator. У попередні роки вони сумарно вклали в Petcube $3,7 млн.

Пристрій для дистанційного спілкування з домашніми тваринами, оснащений ширококутною камерою, мікрофоном, динаміками і лазером, залучав гроші і на Kickstarter. У 2013 році PetСube зібрав на платформі рекордну для того часу суму – $251 000, а у 2016-м ще $319 000.

А у 2014-му проект був визнаний кращим hardware-стартапом у Європі на конкурсі The Europas. Зараз пристроєм користуються понад 100 000 власників домашніх тварин. Вони віддалено грають зі своїми вихованцями в середньому по вісім разів на тиждень. У PetСube сподіваються, що через п’ять років гаджет буде у 40 млн домогосподарств.

Petcube заснований українцями Олександром Нескіним, Андрієм Кленом і Ярославом Ажнюком у 2012 році. Зараз офіси компанії знаходяться в Сан-Франциско, Шеньчжені (КНР) і Києві. Пристрої продаються у 18 країнах світу.

People.ai

Топ-5 крупнейших инвестиций 2017 года в украинские стартапы

Сервіс для менеджерів з продажів залучив $7 млн ​​від Lightspeed Venture Partners, Index Ventures, Shasta Ventures, Y Combinator і SV Angel у травні 2017-го.

Як запевняють розробники, сервіс допомагає підвищити ефективність відділів продажів, аналізуючи їхню продуктивність і надаючи рекомендації щодо закриття угод. Робиться це за допомогою алгоритмів штучного інтелекту. Технологія відстежує дії продавців при спілкуванні з клієнтами, перевіряє електронну пошту, телефонні дзвінки, переговори і представляє аналіз. Вона показує, скільки часу витрачається на кожному етапі операції, з ким зв’язалися менеджери і яким був результат.

«Ми вже зайняли свою нішу на ринку, і зараз семимильними кроками набираємо швидкість для отримання обороту в кілька мільйонів доларів на рік. Понад 300 найбільших компаній США почали використовувати наш продукт менш ніж за три місяці з моменту запуску. Серед них – Dropbox, Lyft, Optimizely, PagerDuty тощо», – зазначав засновник проекту, виходець з Дніпра Олег Рогінський. Проект створений у 2016 році. Офіси компанії знаходяться в Сан-Франциско та Києві. 

mind.ua