Україна має всі шанси стати успішною державою

0
804

Складно переоцінити те, що робить  для України член Сейму Литовської Республіки, прем’єр-міністр 1999 — 2000 і 2008 — 2012 років, голова консервативної партії «Союз Вітчизни» Андрюсу Кубілюсу, який входить до парламентської групи співпраці з Україною,  а також є радником Президента України.

Починаючи з березня цього року він разом з групою литовських та українських депутатів активно просуває у Варшаві, Лондоні, Парижі, Берліні,  Вашингтоні, двічі — в Брюсселі план економічної підтримки України («план Маршалла для України»), інвестиції в реальний сектор економіки для економічного зростання.

Зазначимо, «план Маршалла для України» є ініціативою Литовської Республіки для допомоги Україні на 2017—2020 рр., що передбачає, серед іншого, план економічної, фінансово-інвестиційної підтримки, включаючи послідовне посилення стратегічного діалогу Україна — країни Заходу для забезпечення євроінтеграції України.

«За підрахунками експертів, 5 млрд євро інвестицій в економіку на рік забезпечать Україні зростання економіки на 6—8% річних. З ініціативи литовських колег саме такі обсяги фінансування взято в розрахунок «плану Маршалла…» — наголосив Кубілюс на презентації плану, яка відбулася 14 вересня в Києві з участю віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва та народного депутата Ганни Гопко.

«Ми стартували велосипедний тур у Маріуполі, проїхали Азовським узмор’ям до Бердянська й закінчили в Краматорську. І повернулися справді з більшим ентузіазмом, що Україна має всі шанси стати успішною державою. Це важливо не тільки для самої України, це важливо й для нас, для всієї Європи», — сказав Кубілюс.

За його словами, багато поширених у Литві міфів про те, що Східна Україна — це відсталий край, це — люди, які не говорять українською й дивляться тільки в бік Москви,  виявилися неправдою.

«Регіон має дуже великий потенціал, ті люди, з якими ми говорили, справді очікують, що західне співтовариство… буде більш ефективним,  зокрема й із нашою пропозицією про «план Маршалла», — відзначив він.

Не менш важливими є політичні заяви литовського парламентарія,  який постійно наголошує, що Захід повинен піклуватися про те, щоб не дозволити президентові РФ Володимиру Путіну виграти стратегічну битву в Україні. За його словами, Путін намагається домогтися того, щоб ніхто, особливо на Заході, не займався підтримкою успішного економічного розвитку в Україні. Залишається сподіватися, що голос литовського друга України буде почуто й, відповідно, Захід більш активно підключиться до втілення в життя «плану Маршалла для України».    

day.kyiv.ua