Як зміна клімату вплине на наші міста?

0
881

Літні місяці у всьому світі вже стали теплішими, ніж колись, однак до кінця століття ситуація значно погіршиться, якщо вуглецеве забруднення продовжуватиме зростати. Найбільш гостро ця проблема відчуватиметься у містах.

Швидкий ріст світового населення, а також ефект міського теплового острову, який може робити міста на 7,8°С теплішими за навколишні сільські місцевості, — додатково посилюють небезпечну та потенційно смертельну спеку.

Наразі близько 54% населення планети мешкає у містах, а до 2050 року очікується збільшення міського населення на 2,5 мільярда людей. Оскільки міста стають гарячішими, погодні режими можуть змінюватись і робити екстремальну спеку все більш поширеним явищем. Це, у свою чергу, загрожує здоров’ю населення та економіці.

Щоб проілюструвати, наскільки гаряче майбутнє чекає на міста світу, Climate Central у співпраці з Всесвітньою метеорологічною організацією створив інтерактивну інфографіку, представлену вище. Вона демонструє, якою буде середня літня температура представлених міст в порівнянні з іншими містами, якими вони є сьогодні. У деяких випадках глобальне потепління виводить їх у абсолютно нову температурну зону.

За сценарієм високого рівня забруднення, Оттава (Канада), яка сьогодні має помірний клімат, до 2100 року матиме тропічний клімат Белізу. Високогірний Кабул (Афганістан) може почуватись прибережним Коломбо (Шрі-Ланка).

Прогнозовано, що середня температура суші підвищиться на 4,8°C, але через примхи географії деякі міста нагріватимуться набагато більше. Софія (Болгарія) матиме найбільший загальний температурний зсув — майже на 8,4°C до 2100 року. Це зробить тутешнє літо більше схожим на Порт-Саїд (Єгипет).

Близько десяти міст нагріються настільки, що їх літні місяці не матимуть аналогів на сучасній Землі. Середня температура Хартума (Судан), як очікується, підвищиться до 44,1°С, якщо темпи вуглецевого забруднення залишаться незмінними. Як видно, якщо вуглецеве забруднення не буде обмежено, планета може опинитись в такому стані, якого людство ще ніколи не відчувало.

Зниження викидів вуглекислого газу все ще означатиме, що температура в містах зростатиме (як і скрізь). За прогнозом, у Хартумі помірне скорочення призведе до середньої літньої температури на рівні 41,6°C, що все ще спекотно, але, принаймні, в масштабах сучасної планети.

Менш екстремальна спека робить адаптацію до неї простішою і дешевшою, і, з огляду на такий вибір, не дивно, що міста ведуть боротьбу проти зміни клімату. Вони стикаються з найгіршими наслідками екстремальної спеки і населені мільярдами людей. Саме тому тисячі мерів з усього світу зібрались і пообіцяли зменшити викиди своїх міст. Серед них безліч міст США, які зобов’язались дотримуватись цілей Паризької угоди після того, як президент Трамп заявив про вихід США з пакту, та ще більш амбітні кроки, подібні до того, як Осло зобов’язується знизити свої викиди майже до нуля до 2030 року.

eco-live.com.ua