Всупереч ідіотам

0
873

Одночасно з виходом США з Паризької кліматичної угоди з’явилися новини про найбільшу плавучу електростанцію в Китаї і Hyperloop в Голландії. Іншими словами, цього тижня світ знову довів, що як би ідіоти не старалися, все ж здоровий глузд без бою не здається.

1
Отже, Трамп знову показав своє нутро. США виходять з Паризької кліматичної угоди, яка була підписана в минулому році. Це не означає, що ініціативі кінець. Європейці, наприклад, мають намір продовжувати боротьбу зі зміною клімату і без США. Але всім зрозуміло, що без найбільшої промислової держави світу це буде складно. Мотивація Трампа проста і зрозуміла. Найпростіше охарактеризувати її як “моя хата з краю”.

Трамп ще під час передвиборної кампанії заявляв, що загроза глобального потепління є “помилковою”, а спроби боротися з нею коштують американській економіці занадто дорого. Мовляв, нема чого змушувати американських платників податків брати на себе тягар через якісь там кілька зайвих градусів тепла в Антарктиці. У той час, як інші світові лідери розуміють, що потрібно чимось жертвувати заради загального блага, Трампа хвилюють тільки внутрішньоамериканські питання.

2
Забавно, що комуністичний і тоталітарний Китай, який ще недавно був набагато більшим ворогом кліматичних угод, ніж американські реднеки, тепер рветься в лідери з екологічних рішень. На цьому тижні запущена в роботу найбільша в світі плавуча сонячна електростанція біля міста Хуайнань. Станція потужністю 40 МВт запущена на озері, вода в якому забруднена після десятиліть видобутку вугілля шахтами, що раніше розташовувалися в цьому регіоні. Іншими словами, станція утилізує непридатну до будь-чого водойму. Вода, до речі, покращує ККД сонячних панелей завдяки ефекту охолодження.

Електростанція може безперебійно забезпечувати енергією понад 100 тис. місцевих жителів.

3
В Голландії збудовано тестову ділянку для надшвидкісного потягу Hyperloop. Голландська компанія Hardt Global Mobility виграла конкурс на реалізацію проекту, який проводився американською компанією SpaceX. Ідея поїзда Hyperloop, який буде пересуватися з високою швидкістю в вакуумному тунелі, що живиться електроенергією від сонячних панелей, належить Ілону Маску. Її реалізацією займаються кілька компаній в різних країнах. Зокрема й сама SpaceX Маска, тільки не прямо, а ось так – шляхом фінансування підрядників-ентузіастів.

Голландці мають намір випробувати системи безпеки. А першу лінію Hyperloop між Амстердамом і Парижем планується запустити в 2021 році. Загалом, світ не стоїть на місці. Нові технології, які дозволяють отримувати високу ефективність без шкоди для екології, поступово набувають все більшого поширення.

nv.ua